Ziyaretçilerin Uyması Gereken Kurallar
28 Şubat 2024

GENEL OLARAK ZİYARETÇİLERİN  UYMASI GEREKEN HASTANE KURALLARI

 1. 7 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmez.
 2. Hastalara dışarıdan canlı çiçek, yiyecek ve içecek getirmeleri yasaktır. Gerekli hallerde ilgili hekim veya sorumlu hemşiresi ile görüşülerek izin verilebilir.
 3. Her bir hastaya aynı anda mümkün olan en az sayıda ziyaretçi kabul edilmesi, ziyaret saatinin kısa tutulması hastanemizin temizliği ve hijyeni açısından bir gerekliliktir.
 4. Hasta ziyaretleri esnasında hasta yataklarına oturulmamalı ve yüksek sesle konuşulmamalıdır.
 5. Çocuk, doğumhane gibi birimlerimize ilgili hekim izin vermedikçe kesinlikle ziyaretçi kabul edilmez.
 6. Yerlere ve pencerelerden dışarı çöp atılmaması hastanenin temizliğine özen gösterilmesi gerekmektedir.
 7. Hasta ziyareti sırasında Sağlık Personelinin serviste yatan tüm hastalara daha kaliteli hizmet vermek için orada olduğunu unutmayınız. Tüm Hastalar adına Sağlık Personelinin önerilerine uyunuz.
 8. Hastaların iyileşmesinde hastanın moralinin önemli olduğunu unutmayınız. Hastalarımız ile konuşurken kelimelerinizi özenle seçiniz. Hastanın moralini bozacak heyecanlandıracak, kızdıracak şeyler söylemeyiniz.
 9. Hastalarımıza hekim tavsiyesi dışında ilaç ve reçetesiz satılan alternatif tıp ürünleri ve egzersiz tavsiyesinde bulunmayınız.
 10. Sağlık Personeline haber vermeden hastalarımızı yatağından kaldırmayınız, diğer yatak boş olsa dahi yatak değişimi yapmayınız
 11. Hastanın serum, kan ve diğer tedavi ekipmanlarına dokunmayınız. İhtiyaç hissetmeniz halinde sağlık personelinden yardım isteyiniz.
 12. Ziyaret saati sonunda,  görevlilerin uyarılarını beklemeksizin hasta odalarını  terk ediniz. Hasta ziyaretçileri ziyaret saatleri bitiminde anons sistemi ile bilgilendirilerek güvenlik görevlileri eşliğinde dışarı çıkarılır.

Hastaziyaretler hergün

 Öğle:    12:30 – 13:30ve           Akşam:20.00–21.00saatleriarasındadır.