Ziyaretçilerin Uyması Gereken Kurallar
17 Mart 2020

GENEL OLARAK ZİYARETÇİLERİN  UYMASI GEREKEN HASTANE KURALLARI

 1. Hastanemizde Hasta ziyaret saatleri 2020 yılı Mart-Nisan ayı boyunca, Bakanlığımızca alınan Corona Virüs tedbirleri nedeniyle 19:00-20:00 saatleri arasındadır.  Gün içerisindeki diğer saatlerde ziyaret yasaktır. Olağanüstü durumlarda nöbetçi hemşire ile telefon bağlantısı kurularak ziyaretçinin hastası ile ilgili bilgi alınması sağlanır.

 2. Corona Virüs tedbirleri nedeniyle alınan kararlarda sadece yatan hastanın ihtiyaçlarını karşılamak üzere ziyaretçi sayısı bir(1) kişi ile sınırlandırılmıştır.

 3. Palyatif Bakım Servisinde hasta ziyaretleri tamamen yasaklanmıştır.

 4. 7 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmez.

 5. Hastalara dışarıdan canlı çiçek, yiyecek ve içecek getirmeleri yasaktır. Gerekli hallerde ilgili hekim veya sorumlu hemşiresi ile görüşülerek izin verilebilir.

 6. Her bir hastaya aynı anda mümkün olan en az sayıda ziyaretçi kabul edilmesi,ziyaret saatinin kısa tutulması hastanemizin temizliği ve hijyeni açısından bir gerekliliktir.

 7. Hasta ziyaretleri esnasında hasta yataklarına oturulmamalı ve yüksek sesle konuşulmamalıdır.

 8. Çocuk, doğumhane gibi birimlerimize ilgili hekim izin vermedikçe kesinlikle ziyaretçi kabul edilmez.

 9. Yerlere ve pencerelerden dışarı çöp atılmaması hastanenin temizliğine özen gösterilmesi gerekmektedir.

 10. Hasta ziyareti sırasında Sağlık Personelinin serviste yatan tüm hastalara daha kaliteli hizmet vermek için orada olduğunu unutmayınız. Tüm Hastalar adına Sağlık Personelinin önerilerine uyunuz.

 11. Hastaların iyileşmesinde hastanın moralinin önemli olduğunu unutmayınız.Hastalarımız ile konuşurken kelimelerinizi özenle seçiniz. Hastanın moralini bozacak heyecanlandıracak, kızdıracak şeyler söylemeyiniz.

 12. Hastalarımıza hekim tavsiyesi dışında ilaç ve reçetesiz satılan alternatif tıp ürünleri ve egzersiz tavsiyesinde bulunmayınız.

 13. Sağlık Personeline haber vermeden hastalarımızı yatağından kaldırmayınız, diğer yatak boş olsa dahi yatak değişimi yapmayınız

 14. Hastanın serum, kan ve diğer tedavi ekipmanlarına dokunmayınız. İhtiyaç hissetmeniz halinde sağlık personelinden yardım isteyiniz.

 15. Ziyaret saati sonunda,  görevlilerin uyarılarını beklemeksizin hasta odalarını  terk ediniz.Hasta ziyaretçileri ziyaret saatleri bitiminde anons sistemi ile bilgilendirilerek güvenlik görevlileri eşliğinde dışarı çıkarılır.


Bu kurallar hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek içindir. Gerekli hassasiyeti gösterdiğiniz için tüm hasta, refakatçı ve ziyaretçilere teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.                                                                                                                                                             Op.Dr. Mehmet Karaduman
                                                                                                                                                                                         Başhekim